ورود ثبت

ورود

انجمن مشاوره و آموزش ترک آسان سیگار

logo-nikotin2

شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
Saturday, 18 August 2018
سخن روز
با مصرف نکردن نیکوتین ما یاد میگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.
اجبار به مصرف نیکوتین شش برابر قویتر از الکل و قدرت اعتیاد به نیکوتین هم ردیف با هروئین است؟
ازشما دعوت می کنیم در جلسات ما شرکت کنید. رهایی از نیکوتین را حق خود بدانید.
یا می خواهید قطع مصرف کنید؟ آیا قطع مصرف کرده اید، اما نمی توانید در ترک باقی بمانید؟ آیا به حمایت نیاز دارید؟
ما به مرور دریافتیم که مصرف نیکوتین یک عادت کوچک نیست و یک اعتیاد عظیم است.

بهبودي از طريق جلسات اینترنتی

من یك معتاد نيكوتين درحال بهبودی هستم. من مي خواهم تجربه، نیرو و اميدم را به عنوان يكي از راه هاي برنامة 12 قدم كه زندگي مرا نجات داد، با ديگران سهيم شوم.
من به جلسات اینترنتی آمدم كه تنها اميد من براي رهايي از چيزي بود كه داشت به آرامي مرا ميكشت: نيكوتين.
 مانند بسياري از معتادان نيكوتين، من بارها تلاش كردم تا اعتيادم را كنار بگذارم اما نتوانستم. بعد از تلاش از طريق برنامه هاي گوناگون، هيپنوتيسم، درمان هاي دارويي، محصولات جايگزين نيكوتين، مشورت، سمينارها و كارگاه ها، من به فضاي (جلسات اینترنتی) راه يافتم.
 اين برنامه در نوع خود يك معجزه بود. این برنامه شروع 12 قدم ایتدایی من بود. نمي دانستم چگونه در يك جلسة آنلاين شركت كنم. اما من يك قدم به جلو برداشتم و آن اينكه برنامه را دانلود كرده و براي اولين بار در نوامبر 2008 در جلسة آنلاين شركت كردم.
همه به من خوش آمد گفتند و من از قرار گرفتن در كنار آن ها مبهوت شده بودم. از خودم مي پرسيدم، چطور ممكن است؟ آيا من هم خواهم توانست روزي به كسي خوشآمد بگويم؟
با گذشت زمان، من يك راهنما انتخاب کردم. در جلسات شركت مي كردم و تصميم گرفتم تا تاريخي را براي قطع مصرف قرار دهم. من در آن تاريخ ترك كردم اما دوباره شروع كردم. بعد از اولين قطع مصرف، من سه بار لغزش کردم، اما هیچوقت جلسات اینترنتی را کنار نگذاشتم.
 هربار که لغزش میکردم بازهم اعضا مرا می پذيرفتند، درك مي كردند كه چگونه ممكن است كسي به دوران مصرف برگردد، و دوباره با آغوش هايي باز به من خوشآمد می گفتند. آن ها  راه های چگونه پاک ماندن را به من پیشنهاد می کردند. سپس معجزه اي كه قبلا به آن اشاره كردم، اتفاق افتاد و در پنجم فوريه 2010 من نیکوتین را قطع مصرف نمودم.
معجزه براي من اتفاق افتاد. چون من در ابتدا قادر بودم بپذيرم كه در برابر نيكوتين ضعيف عمل كرده ام و به همين دليل زندگي ام غيرقابل كنترل شده بود. من آمدم تا باور كنم كه يك نيروي برتر از خودم می تواند مرا به زندگي عادي و سلامت عقلي بازگرداند و سپس تصميم گرفتم تا اراده و زندگيم را به مراقبت خداوند بسپارم، چنانكه من او را درک میکنم.
بخش مهم ديگر، يافتن يك راهنمای مورد اعتماد بود. او تنها فردي نبود كه من از او كمك مي خواستم ولی راهنمای اول من بود تا اينكه با فرد ديگري آشنا شدم. قدرت برتر من که چيزي متفاوت را در وجود من نهاد...
دو سال پس از شروع، با او آشنا شدم و هنوز هم راهنمای من است! از او سپاسگزارم و احساس مي كنم دعاي خيري بدرقة راه من بوده كه چنين راهنمای فوق العاده اي بدست آوردم.
من امروز هم در جلسات شركت مي كنم تا تجربه، نیرو و اميدم را با يك معتاد نيكوتين سهيم شوم و به خودم يادآوري كنم كه من يك معتاد نيكوتين بودم، هستم و خواهم بود و همچنين دینم را نسبت به اين برنامه كه زندگي مرا تغيير داد انجام دهم. من تنها از نظر فيزيكي تغيير نكردم، بلكه حيات عاطفي و معنوي من نيز زير و رو شد. از اين بابت، من بسيار سعادتمندم.
سپاسگزارم از جلسات، که مرا نجات داد و به من زندگی دوبارهای هدیه داد كه هيچوقت براي خودم تصور نمي كردم. من يك قرباني قديمي نيستم، عضوي فعال در اين زندگيم. من هميشه به دور از نيكوتين زندگي خواهم كرد.
خود را از بازگشت به نيكوتين حفظ كنيد، شما لايق اين زندگي هستيد.
Sve O.