ورود ثبت

ورود

انجمن مشاوره و آموزش ترک آسان سیگار

logo-nikotin2

یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸
Sunday, 21 July 2019
سخن روز
بیماری‌اعتیاد،بیماری‌درک است.وقتی قوه‌ادراک مختل‌شود در انتخاب‌دچار سردرگمی‌شده و بدرستی قادربه انتخاب‌های صحیح نیستیم
در برابر نیکوتین عاجزم، امّا در برابر انتخاب های مسئولانه خیر
اگر دعاهای صبحگاهی دوران مصرف نبود به نیکوتینی‌های گمنام راه پیدا نمی‌کردم
با مصرف نکردن نیکوتین ما یاد میگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.
اجبار به مصرف نیکوتین شش برابر قویتر از الکل و قدرت اعتیاد به نیکوتین هم ردیف با هروئین است؟

نامه محبت آميز به NicA از "ایمی"

بي شك من در حال حرکت به سمت نابودی بودم، هم سلامتي  جسمي و هم روح و روان خودم را به سمت نابودی مي بردم. هر روز بيش از پيش در برابر اعتيادم به نيكوتين تسليم مي شدم و نمي توانستم مصرف خودم را متوقف كنم. همه چيز در زندگيم از كنترل خارج بود، و تنها کاری که مي توانستم انجام دهم سيگار كشيدن بود.
با حمايت، تشويق و همراهي معتادان هم نوع خودم در انجمن، اکنون هشت سال است كه از نيكوتين نجات يافته ام.
امروز سلامتي من تحسين برانگيز است، من به كوه هاي زيباي پر از صخره بازگشته ام، و درحال لذت بردن از روياي خودم در مورد شادي، سرحالي و آزادي هستم.هدف من در ارتباط با رهايي از اعتياد به نيكوتين، در تمام زندگيم در جريان است.
البته 12 قدم، مسیری در راهنمايی من هستند، خدمت در انجمن رهايي من از اعتياد را حمايت مي كند و در طول اين سفر به من آرامش مي دهد. بعد از فرو رفتن عميق در دام اعتياد، اکنون جاده در حال روشن شدن است و من مي خواهم شروع كنم. تا آنچه را واقعاً مي خواهم، ببينم. من مي خواهم در آرامش باشم و شادي را به ديگران بدهم.
اول بايد اين كار را براي خودم انجام دهم.
سپاسگذار خداوندم كه مي توانم انسان باشم و اشتباه كنم. بنابراين، مسيري كه من انتخاب كرده ام كاملاً بيان كنندة شادي، خلاقيت و اشتياقم براي آزادي است. شرايط گذشتة من اهميتي ندارد. اعتقاد كامل من، شما و همة اعضاي انجمن، شادي، عشق و حركت به سمت روشني است. من مي خواهم خوب احساس كنم و در خوبي سهيم شوم. فوق العاده به نظر مي رسد! بله، فوق العاده است كه در آن همه نبرد با ترس و ترديد، پيروز شدم و به اينجا رسيدم.
و امروز، دقيقاً همين حالا، فقط من و سگم، اينجا در كوه ها هستيم. من اين نامه را از محل زندگي خودم كه يك خانة ييلاقي كوچك است مي نويسم، در يك صبح برفي در كنار بخاري و يك موسيقي آرام. پرنده ها، انواع كلاغ هاي وحشي و زاغ ها به دنبال آب و غذا در تكاپو و جست و خيز هستند.
مدت بسيار طولاني بود كه به اين زندگي نياز داشتم. حالا من واقعاً صداي افكارم را مي شنوم، و تلاش مي كنم تا به آنچه مي انديشم،‌ گوش فرا دهم. نبايد بدون انديشه، چيزي را باور كنم. اين بر چگونگي احساس من اثر مي گذارد. من متوجه مي شوم كه افكار، همچون غذا باعث رشد من مي شوند. و من مي خواهم تا خوب احساس كنم. شركت در جلسات اینترنتی، پياده روي هاي طولاني به همراه سگم در كوه ها، نقاشي، سفالگري، مطالعه و تماشاي نمايشنامه هاي تاريخي انگليسي، سرگرمي هاي من هستند. من در حال كنار زدن موانع و دام هايي هستم كه سيگار در زندگي ام قرار داد.
من داشتم نقش بازي مي كردم. و حالا مي خواهم واقعاً زندگي كنم. سپاسگزارم بخاطر زندگي ام، و بخاطر تمام حمايت ها و تشويق هايي كه باعث شدند خودم را باور كنم. شما و نیروی برترعشقی را به من هدیه داديد كه من نمي توانستم به سادگي آن را به خودم بدهم.