ورود ثبت

ورود

انجمن مشاوره و آموزش ترک آسان سیگار

logo-nikotin2

یکشنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۸
Sunday, 21 July 2019
سخن روز
بیماری‌اعتیاد،بیماری‌درک است.وقتی قوه‌ادراک مختل‌شود در انتخاب‌دچار سردرگمی‌شده و بدرستی قادربه انتخاب‌های صحیح نیستیم
در برابر نیکوتین عاجزم، امّا در برابر انتخاب های مسئولانه خیر
اگر دعاهای صبحگاهی دوران مصرف نبود به نیکوتینی‌های گمنام راه پیدا نمی‌کردم
با مصرف نکردن نیکوتین ما یاد میگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.
اجبار به مصرف نیکوتین شش برابر قویتر از الکل و قدرت اعتیاد به نیکوتین هم ردیف با هروئین است؟

معرفی ...

 

من می خواهم خودم را به تمام خوانندگانِ پیگیر نشریه (هفت مطلب!) معرفی كنم. اسم من چیك (Chick) هست و بابتِ اینكه از اعتیاد نیكوتین رهایی یافته‌ام بسیار خرسندم. در بیست و سوم آوریل همزمان با سی و دومین كنفرانس خدمات جهانی در اوهایو، جمله تاثیر گذاری از رئیس كنفرانس شنیدم. در كمالِ حیرت و شگفتی اكنون  گردانندهُ كنفرانس خدمات جهانی انجمن نیكوتینی‌های گمنام هستم.

آماده‌ شدن برای تصدی این پستِ خدمتی، چیزی است که برای رسیدن به آن سال‌های زیادی تلاش كردم. از اینكه مجدداً بیماری برونشیتم برگشته بود و از اینكه بردهِ نیكوتین بودم، بی نهایت خسته و مأیوس بودم. در بخش موتور جستجوی كامپیوترم تایپ كردم "سیگار‌های گمنام" و به طور اتفاقی با جلسات اینترنتی (صدای بهبودی از نیكوتین) انجمنِ نیكوتینی‌های گمنام رو برو شدم. قبل از شركت در جلسه، در قسمت فروشگاه سایت خدمات جهانی NicA‌ كتاب پایه‌ِ‌ و كتاب 90 روز 90 راه را سفارش دادم. امروز، 110 ماه از آن زمان می گذرد و با اعضای بسیاری در ارتباطم  تا چگونگی داشتنِ یك زندگی رها از اعتیاد نیكوتین را بیاموزم. چه هدیه‌ی گرانبهایی!

در طول 9 سال گذشته، ماجراها و اتفاقات عجیب و غریب زیادی را تجربه كرده‌ام و همچنان رها از نیكوتین باقی مانده‌ام.  اكنون قصد دارم تا بیاموزم چگونه به معتادان به نیكوتین در سراسر گیتی كمك كنم و این كمك‌ها را ادامه دهم و  به افراد و گروه‌ها كمك كنم تا به منابع انجمن جهت پیشبرد بهبودی‌شان دسترسی داشته باشند. حمایت‌های راهنماهایم، جلسات اینترنتی (صدای بهبودی از نیکوتین)، خدمتگزارانِ مورد اعتماد انجمن نیكوتینی‌های گمنام، خدمت گذاران خدمات جهانی و بقیه‌ی نیروهایی كه برتر از من بودند، توانایی‌ها من برای داشتن رفتاری آرام، مثبت، شكرگزار و با وقار را در وجودم بسط و توسعه دادند. پذیرشِ خویشتنِ خویشم و زندگی‌ام بر اساس تمامِ رخدادهای زندگی‌، حاصل كاركرد قدم‌ها و سنت‌های دوازده‌گانه بوده است، و این زمانی میسر شد كه  عضوی داوطلب جهت انجام خدمت شدم.

من به تمام معتادان به نیكوتینی كه به عنوان خدمتگزاران مورد اعتماد، پیام انجمن را در گمنامی به دیگر معتادان به نیكوتین رساندند، ادای احترام می‌كنم. كسانی كه جلسات اینترنتی را هماهنگ می‌كنند، در تهیه نشریه یاری می‌دهند، آدرس جلسات را تنظیم می‌كنند و كسانی كه در عصر تكنولوژی همچنان به برگزاری جلسات حضوری و رو در رو ادامه می دهند. یكی از اهدافم به عنوان رئیس جدید كنفرانس خدمات جهانی، استفاده از تكنولوژی‌های جدید در روند رأی‌گیری خدمات جهانی است.

این افكار هر روز از ذهن و قلبم می‌گذرند و هر روز رخ نشان می‌دهند. تك تك لحظات و ثانیه‌های زندگی، بسیار باشكوه است. امیدوارم بتوانیم این سفر بهبودی را با عشق و احترام به یكدیگر هدیه کنیم. 

 

چیک هیر

خدمتگزار انجمن

مترجم پیام ص