ورود ثبت

ورود

انجمن مشاوره و آموزش ترک آسان سیگار

logo-nikotin2

شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
Saturday, 18 August 2018
سخن روز
با مصرف نکردن نیکوتین ما یاد میگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.
اجبار به مصرف نیکوتین شش برابر قویتر از الکل و قدرت اعتیاد به نیکوتین هم ردیف با هروئین است؟
ازشما دعوت می کنیم در جلسات ما شرکت کنید. رهایی از نیکوتین را حق خود بدانید.
یا می خواهید قطع مصرف کنید؟ آیا قطع مصرف کرده اید، اما نمی توانید در ترک باقی بمانید؟ آیا به حمایت نیاز دارید؟
ما به مرور دریافتیم که مصرف نیکوتین یک عادت کوچک نیست و یک اعتیاد عظیم است.

قدم اول

قدم اول...

از وقتی نيكوتين وارد رگ هایم شد، عاجزم و اختیار زندگی از دستم خارج  شده  است.

من يك سيگاري ِ حمامي هستم! هر روز در حمام هر 20 دقيقه يك بار، سيگار مي ‌كشم. من نمي ‌توانم از حمام بيرون بيايم  زیرا نمي ‌توانم خارج از حمام سيگار بكشم. نمي ‌خواهم هرگز از نيكوتين جدا باشم.

نيازمندم کسی نيكوتين مصرفی ام را تهيه  كند، زیرا زندگیم در ويلچیر می گذرد و نمی توانم به تنهايي به  فروشگاه بروم. من بايد پول نقد داشته باشمِ و اسم سيگار مصرفی ام را بر روی تکه ای از کاغذ بنويسم و امیدوار باشم که فروشنده منظورم را بدرستی درک کند. با «اعتماد كردن»  مشکل دارم، اعتماد كردن به اشخاصي  كه  قرار است نیکوتین مصرفی ام را تهیه کنند کار دشواری است.

پول ِ غذا و پوشاک را صرف تهیه نیکوتین مصرفی ام مي‌ كنم. پولی قرض ميکنم و نمي ‌توانم آن را پس بدهم. حمام را با موادِ خوشبو كننده معطر مي‌كنم. پرستارم حمام را مي ‌شويد تا بوي ِ جاسيگاري ندهد. هنگام كشيدن ِ سيگار  نگرانم از اینکه مبادا پرستاری که از من مراقبت می کند و بوی سیگار موجب آزار اوست دیگر از من مراقبت نکند.

میدانم که با مصرف نيكوتين سلامتي‌ ام را به خطر می اندازم. گلويم آسيب مي ‌بيند، به اسپري‌ هاي تنفسي نياز پيدا مي‌كنم، و به دليل غلظت خون و ایجاد مشکل در گردش خون، پاهايم دچار گرفتگي عضلاني مي‌شوند.

ديگر با راهنمايم تماس نمي‌ گيرم. به تماس‌ دوستان NicA جواب نمي ‌دهم. احساس ِ شرمساري، گناه و پشيماني دارم. احساس جدایی از نیروی برتر دارم.

وقتي نيكوتين مصرف مي‌ كنم بسيار غمگينم. به این باور رسیده ام كه در برابر نیکوتین عاجزم و زندگي‌ ام غیر قابل اداره شده است و مصرف نیکوتین باعث تشدید آن می گردد.

دیگر نمي ‌خواهم به مصرف نیکوتین ادامه دهم. وقتی نيكوتين مصرف مي‌ كنم، اختيار زندگي‌ را از دست مي ‌دهم و از زندگي‌ متنفر مي ‌شوم.

از خداوند براي اينكه نيروي برتر من است ممنونم! بسيار خوشحال خواهم بود اگر بدون مصرف نیکوتین زندگی کنم. تنها روش زندگي براي من،هشیار زیستن است.

Corrinna C

شهر پوتستون ، ايالت پنسيلوانيا

 

فصلنامه هفت مطلب

دیماه2016

مترجم پیام.ص

ویرایش نهایی کمیته متون و ترجمه انجمن