ورود ثبت

ورود

انجمن مشاوره و آموزش ترک آسان سیگار

logo-nikotin2

چهارشنبه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
Wednesday, 22 May 2019
سخن روز
بیماری‌اعتیاد،بیماری‌درک است.وقتی قوه‌ادراک مختل‌شود در انتخاب‌دچار سردرگمی‌شده و بدرستی قادربه انتخاب‌های صحیح نیستیم
در برابر نیکوتین عاجزم، امّا در برابر انتخاب های مسئولانه خیر
اگر دعاهای صبحگاهی دوران مصرف نبود به نیکوتینی‌های گمنام راه پیدا نمی‌کردم
با مصرف نکردن نیکوتین ما یاد میگیریم که خودمان را دوست داشته باشیم.
اجبار به مصرف نیکوتین شش برابر قویتر از الکل و قدرت اعتیاد به نیکوتین هم ردیف با هروئین است؟

آموختم بدون مصرف نیکوتین آزادانه زندگي كنم ...

آموختم بدون مصرف نیکوتین آزادانه زندگي كنم ...

سي و پنج سال سيگار کشیدم. در آن مدت سه بار قطع مصرف كردم اما نمی توانستم بیش از سه ماه در قطع مصرف باقی بمانم. اکنون چهارمين بار است كه قطع مصرف مي‌كنم. آخرين بار كه سيگار كشيدم بهار سال 2006 بود. در پائيز 2006 در يك جلسه‌ی نيكوتيني‌هاي گمنام شركت کردم در حاليكه هيچ یک از اعضا را نمي‌شناختم .اما در پايان هفته با انسان‌هاي متحول شده ای آشنا شده بودم. تعطیلات پایانی آخر همان هفته به كوهنوردي پرداختم. وقتی به بالاي قله رسيدم برف شروع به باريدن كرد. چيزي كه هرگز فراموش نخواهم كرد. در روزهاي مصرف نیکوتین احتمالا خوش شانس بودم كه توانسته‌ بودم پله‌هاي زيرزمين خانه‌ام را موکت کنم.

در طول دوران بهبودي به این باور رسیدم كه نيروي برتر این انسان‌ها را سرِ راهم قرار داده است. در ابتدای بهبودي ماندن در خانه همانند چكاندن ماشه‌ی اسلحه بود! در آن مدت پياده‌روي مي‌كردم و اوقات فراغت را با سرگرمی های سالم پر میکردم. آن ايام، روزها و لحظه هايي متفاوت بود. بارها با مردي روبرو شدم كه ازطریق کپسول اکسیژن تنفس می کرد .بارها او را دیدم و هر بار غمي بر چهره‌اش نشسته بود. هر بارکه او را می دیدم با خود عهد می بستم که هرگز بدان روز نیافتم. از آن به بعد ديگر هرگز او را نديدم اما برايش دعا می كردم تا خداوند او را شفا دهد. اکنون ده سال است كه نيكوتين مصرف نکرده ام و سپاسگذار انجمن نيكوتيني‌هاي گمنام و کسانی هستم که دراین انجمن با ایشان آشنا شده ام. مشارکت هایی كه در جلسات می شنوم مرا هوشيار نگه داشته است.

اخيراً افتخار داشتم تا گردانندگی جلسه‌اي كه براي اولين بار در آن شركت داشتم را برعهده بگیرم. موضوع مشارکت "ترس، بخشش و رهايي" بود. براي من واژه‌ی مهم ديگري نيز اهميت داشت و آن "آموختن" بود. آموختم كه زندگی بدون مصرف نیکوتین ترسناك نيست. آموختم خود را ببخشم و اميدوار باشم كه ديگران نيز مرا خواهند بخشيد. آموختم كه رها از مصرف نیکوتین آزادانه زندگي كنم.

Terry R

شهر هانتينگتون، ايالت نيويورك

 

فصلنامه هفت مطلب

دیماه2016

 

مترجم پیام.ص

ویرایش نهایی کمیته متون و ترجمه انجمن